Lastik Ebatlarını Nasıl Öğrenebilirim

lastik ebatlarını nasıl öğrenebilirim 2019
lastik ebatlarını nasıl öğrenebilirim

Lastik ebatlarını öğrenmek için lastiğin üzerine bakılması yeterlidir. Lastiklerin ebatları hangi lastiğin alınması gerektiği konusunda oldukça önemlidir. Araç firmaları genellikle kendi araçları için en uygun lastik ebatlarının hangisi olduğunu söylüyor. Bundan dolayı hangi boyutta bir lastik alacağını bilemeyen kişiler araç üreticilerin lastikler hakkında verdiği bilgilere bakabilir. Bir lastiğin ölçülerini öğrenmenin yolu ise lastiğin üzerine bakmaktır. Lastik üreticilerin ebatları lastiğe yazma sırası farklı olabilir. Fakat genellikle ilk sırada genişlik onun yanında ise yükseklik oranı yazar. Ayrıca yine Jant çapı, yük indeksi, ve hız indeksi de lastiğin üzerinde bulunur.

lastik ebatlarını nasıl öğrenebilirim 2019
lastik ebatlarını nasıl öğrenebilirim

Kış Lastiği Hangi Ebata Alınmalı ?

Lastik ebatlarının nasıl olması gerektiği araçtan araca değişebiliyor. Ancak kış lastikleri genellikle yaz lastikleri ile aynı ebatlarda alınıyor. Fakat yaz lastiğinden daha küçük ebatlara sahip kış lastiğinin de alınabilmesi mümkün. Bu küçük ebatlı lastiklerin daha uygun fiyata olmasından dolayı da pek çok kişi bu lastikleri tercih edebiliyor. Küçük lastiklerin bir başka avantajı ise geniş lastiklere göre karlı yollarda daha etkili olmasıdır. Ancak bazı kişiler de bu küçük lastikleri önermez. Çünkü küçük ve daha dar olan lastiklerin ömürleri genişlere göre daha kısadır. Kış lastiği ebatına karar verilirken de hangisinin kullanımı araç için daha avantajlı olabileceği düşünülmelidir. Örneğin çok fazla karın olduğu yerlerde küçük ebada sahip lastikler tercih edilmesi daha yararlı olabilir. Kış lastiği ebatını öğrenmek için de yine lastiğin üzerine bakılması gereklidir.

Aracıma Uygun Lastiği Nereden Satın Alabilirim ?

Lastik satan birçok firmada her türlü araca uygun lastik olmuyor. Bu da lastik alacak olan kişilerin sürekli olarak farklı firmalara başvurması anlamına geliyor. Ancak lastiğini kolay bir şekilde almak isteyen kişilere de gösterilebilecek bir adres mevcuttur. İnternet sitemize giren kişiler her türlü lastiği bulabilir. Üstelik bu lastiklerin en uygun fiyata satın alınmasının yolu da yine POLATLASTİK.COM web sitemizdir. Bütçesini sarsmadan kış lastiği alınabilmesi için internet sitemiz ziyaret edilebilir. Buradan aracınız için en uygun lastiği bularak kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Kış lastiği ebatına göre tüm lastikler firmamız aracılığıyla temin edilebilir.

Bir önceki yazımız olan Kış Lastiği Ebatları Nasıl Olmalı ? başlıklı makalemizde Kış lastiği boyutları ve Kış Lastiği Ebatları hakkında bilgiler verilmektedir.