Kış Lastiği Ebatları Nasıl Olmalı ?

kış lastiği ebatları nasıl olmalı 2019
kış lastiği ebatları nasıl olmalı

Kış Lastiği Ebatları Nasıl Olmalı ?

Kış lastiği alacak olan kişilerin ilk olarak lastik ebatlarını öğrenmesi gereklidir. Lastik ebatı doğru lastik almak için oldukça önemli olan konulardan bir tanesidir. Genellikle araç üreticileri lastik ebatlarının nasıl olması gerektiğine dair bilgiler sunar. Araç üreticileri ürettikleri araç için uygun lastiği en iyi şekilde bilir. Bundan dolayı da şoförlere tavsiyeler verebilir. Bu öneriler göz önüne alınarak da kış lastiklerinin alınması gereklidir. Her ebattaki kış lastiklerinin de bulunduğu adres firmamızdır. İnternet sitemize giren kişiler kendi arabası için en uygun olan lastiği kolay bir şekilde bulabilir ve satın alabilir.

kış lastiği ebatları nasıl olmalı 2019
kış lastiği ebatları nasıl olmalı

Küçük Ebatlı Lastiklerin Avantaları

Genellikle kış lastiklerinin yaz lastiklerinden daha küçük olması tavsiye edilir. Bunun da nedeni küçük ebata sahip lastiklerin kar üzerinde daha etkili bir performans sağlamasıdır. Bu küçük lastiklerin yer tutuşları çok daha başarılıdır. Geniş lastikler ise özellikle karlı bölgelerde çok daha zor bir şekilde ilerler. Küçük lastiklerin bir diğer faydası ise daha ekonomik olmasıdır. Bundan dolayı da pek çok kişi küçük ebatlı lastikleri tercih eder. Ancak küçük kış lastiğinin alınmasının bazı dezavantajları da vardır. Bu dezavantajlarından bir tanesi de ömrünün daha kısa süreli olmasıdır. Küçük ebatlı lastikler çok daha kısa sürede deforme olabiliyorlar. Bundan dolayı ebata karar verilirken bu gibi faktörler göz önüne alınmalıdır.

Kış Lastiği Alırken Arabanın Kullanım Alanına Dikkat Edin

Kış lastiği tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi aracın nerelerde kullanılacağıdır. Örneğin çok kar yağışı olmayan bir bölgenin şehir merkezinde yaşanıyorsa ona göre bir kış lastiği alınmalıdır. Ancak yoğun kar yaşının olduğu ve daha dağlık bir bölgede araç kullanılıyorsa böyle bir durumda yol tutuşu çok yüksek olan bir lastik tercih edilmelidir. Yani aracın kullanıldığı yer kış lastiği seçiminde oldukça önemlidir. Her bölgeye uygun olan kış lastikleri de web sitemizde mevcuttur. Kış lastiği boyutları ne olursa ve hangi şartlar için lastik alınacaksa alınsın tüm ihtiyaca göre lastikler için internet sitemize girilmelidir.

 

Bir önceki yazımız olan Eski Lastikleri Ev ve Bahçe Dekorasyonlarında Kullanmak başlıklı makalemizde eski lastiklerden, eski lastiklerden bahçe dekorasyonu ve eski lastiklerden eşyalar hakkında bilgiler verilmektedir.